Často kladené otázky (FAQ) Frequently asked questions

Proč Amameto?

Naším cílem je, abyste na konci celé transakce s nemovitostí řekli: „A máme to prodáno výhodně!“

Jsme tým specialistů s dlouholetou praxí v oblasti realit, fotografie, videa a designu. Pracujeme rychle a efektivně. 

Vytvoříme z vaší nemovitosti lákavou nabídku, která na první pohled zaujme a rychle se prodá.

K čemu Home Staging?

Vytvoření prezentace vyžaduje odstup od denního užívání bytu. Byt je potřeba nejdříve připravit na fotografování. Jelikož v bytě bydlíte dlouho, nepřipadá vám nic zvláštního na tom, že na WC má záchůdek také kočka, že stěny jsou někde počmárané, "vždyť máme malé děti, to snad každý pochopí. A ty poškrábané dveře, to už je náš pes holt takovej a my ho tu nenecháme. To si pak každý vymaluje a dveře si každý natře podle své barvy..." Takhle bychom mohli pokračovat dále. Odborník, který se prezentacemi bytu zabývá, velmi dobře ví, jak taková příprava bytu na fotografování má vypadat. Pokud se to udělá správně, první dojem bude pozitivní, zájemci se nadchnou a budou přemýšlet, jak to udělat, aby byt získali. 

Jaký je rozdíl mezi Home Stagingem a Virtuálním fotostagingem?

Home Staging je skutečný a Virtuální fotostaging je vytvořen pro ilustraci, jak by mohla nemovitost vypadat se zařízením.

Home Staging 

Nesporná výhoda je citlivé a estetické vytvoření prostoru který vyvolá v zájemcích emoce. Mohou si nemovitost fyzicky prohlédnout se zařízením a představit si vybavení domácnosti ve skutečném prostoru, můžou si lépe představit, jak by se jim tam bydlelo a žilo, jak by se v místě cítili. Další výhodou je rychlá návratnost investice do Home Stagingu a individuální přístup stagera. Nevýhodou je vyšší časová náročnost.

Virtuální fotostaging

Velkou výhodou je rychlost této služby. Zájemce si může vytvořit představu o tom, jak budou nemovitosti vypadat zařízené. Virtuální fotostaging je ideální použít tam, kde není možné použít Home Staging. Nevýhodou pro zájemce je prázdný prostor při fyzické prohlídce. V tomhle případě si totiž musí zařízení pouze představovat z fotografií. Mohou být zklamáni, že je prostor ve skutečnosti prázdný.

Velké prostory - ideální kombinace

Ve velkých prostorách, kde je několik pater stejných místností, doporučuji kombinaci: Home Staging udělat v jedné místnosti a v ostatních podobných použít Virtuální fotostaging. Zájemci tak získají dojem o zařízeném prostoru.

Proč utrácet za Fotostyling? Vybral jsem si RK a oni to zdarma nafotí.

Je běžný realitní makléř, který je zároveň i zkušeným fotografem s fotovybavením za desítky tísíc? Výjmečně ano, a pak to poznáte na jeho prezentacích. Z drtivé většiny ale udělá jakési fotky lepší či horší kvality. Nemá k tomu čas, ani vybavení. Fotografie v lepším případě drobně upraví a hned je pošle do nabídky.
A i když si s sebou přivede profesionálního fotografa, zůstanou vám pořízené fotografie? Budete je moct použít v případě, že se časem rozhodnete pro jinou RK nebo si dále budete chtít nemovitost prodávat sami? Každý makléř vaše profesionální fotografie nadšeně uvítá. Zároveň budete mít jistotu, že vám fotografie nebudou kazit první dojem u zájemců. Zůstane vám také památka na místo, kde jste bydleli, v té nejlepší podobě.

Kam všechny ty věci dáme?

„Máme krásné fotografie jako z časopisu, ale co když přijdou zájemci, budu muset všechno takhle znovu stěhovat?“ Na to je specialista Home Stager. Poradí vám jak na to. Jak připravit v běžném provozu byt na prohlídku, aby vypadal co nejlépe. Kam dáte všechny věci? Máme pro vás několik řešení. Od profesionálního úložiště až po rady, jak zvládat prohlídky při běžném provozu. 

Co mám dělat, když chci využít vaše služby?

Napište nám svou představu o prodeji bytu. Domluvíme si s vámi schůzku a na té se dozvíte základní informace o fotostylingu, případně o Home Stagingu. Najdeme nejvhodnější termín fotografování. Na tento den je potřeba byt připravit.
"Ale my v tom bytě přece bydlíme! Kam to všechno dáme?“ Zní nejčastější argument. Odpověď je jasná. Je potřeba byt trochu odosobnit. A my vám poradíme, jak na to.

Byt chci pronajmout, ale mám tam ještě staré nájemníky.

Stávající nájemníci většinou nejsou nadšeni, že by měli uklízet před každou prohlídkou. Ovšem vy jako majitel potřebujete prezentovat byt v co nejlepším světle. K tomu existuje výborný nástroj – virtuální prohlídka. Připravíme byt na fotografování, vytvoříme virtuální prohlídku. Zájemci si tak mohou prohlížet byt důkladně na internetu. Z velké části si udělají o prostoru představu. Byt jim ukážete, až se stávající nájemníci vystěhují. Home Stager v té době uvede byt do podoby, jaký byl při fotografování virtuální prohlídky. Poté můžete zorganizovat například hromadnou prohlídku a ukázat byt všem zájemcům, kteří si váš byt vybrali z virtuální prohlídky.

Nechceme RK! Poradíte, jak získat fotografie?

Nemovitost neprodáváte každý den a chcete si to zkusit sami. Máte byt k prodeji, stanovili jste si cenu, a teď potřebujete byt prezentovat a nabídnout. Co k tomu všechno potřebujete? V první řadě jsou nejdůležitější prvotřídní fotografie. Vykreslí byt do té nejkrásnější podoby. Vezmete digitální fotoaparát, uděláte fotky, trochu možná upravíte – v lepším případě – a dáte je na internet. V horším případě fotku uděláte mobilem, oni se ti zájemci stejně na to přijdou podívat. Pak přece uvidí, jak to vypadá ve skutečnosti, když se fotky moc nepovedly. To byla ta nejhorší varianta! Právě jste se připravili o mnoho potenciálních kupců, kteří si v prvním okamžiku vybírají podle snímků z internetu. Fotografie na ně působí prvním dojmem. Jak víte, když zklame první dojem, vaše nemovitost na prodej už druhou šanci nedostane. Všichni si budou pamatovat původní fotografie a jejich nadšení může vrátit jen nízká cena.

Chceme prověřenou RK, ale nevíme, na koho se obrátit.

Najdeme pro vás vhodnou a prověřenou RK ve vaší lokalitě, která vás provede celým prodejem od začátku až do předání nemovitosti. Případně prověříme vámi vybranou RK.

Jsou v realitních kanceláří podvodníci? Říkali to i v televizi...

Mnoho lidí má zkušenosti jak dobré, tak špatné. Je pravdou, že někteří realitní makléři jsou podvodníci, ale ti většinou brzy skončí. Na základě jedné zkušenosti od sousedů z třetího patra ve vedlejším domě nelze odsoudit všechny makléře. Ale i v televizi říkali... Opravdu záleží na člověku a ne na velikosti realitní kanceláře. I ta největší realitní kancelář je závislá na svém makléři s větší či menší zkušeností při prodeji realit. Doporučujeme proto zkušeného makléře. Také si raději necháte udělat operaci od doktora s praxí než od začátečníka. Vybraného realitního makléře vám prověříme.

Kdo jsou ti zájemci, které mi realitní makléř chce přivést domů?

Zájemce (tak budeme nazývat realitní řečí potencionální kupce, kteří projeví zájem o vaší nemovitost) zpravidla hledá nemovitost ke koupi. Hledá sám a oslovuje také realitní kanceláře (zkráceně jim říkejme RK). RK mají databázi zájemců, kteří se na ně obrátili s požadavkem, aby jim našli vhodnou nemovitost. RK vyhledávají na trhu nemovitosti a oslovují jejich majitele s tím, že zprostředkují transakci převodu nemovitosti z majitelů na zájemce. Zpravidla si za to nechají zaplatit procenta z kupní ceny – provizi.

Chci jen tak pozjišťovat, za kolik by se to prodalo. Poradíte?

Pokud se jen tak rozhlížíte a zjišťujete situaci na trhu, máme pro Vás placenou službu – konzultaci. 
Pokud jste si odpověděli poctivě: „Chci prodat!“, tak vzhůru do světa realit! Rádi vám se vším pomůžeme.

Za kolik se to prodá?

Zdá se to jednoduché: podívám se na internet, za kolik se stejný byt prodává v okolí. Podle toho určím cenu. Není důležité, za kolik se podobné byty nabízejí, ale za kolik se opravdu prodají. To už se na internetu nedočtete.
„Tak dáme cenu vyšší, stejně se bude smlouvat, že...“ Tento přístup ale nám odradí zájemce, kteří by měli zájem, ale zároveň jsou si vědomi, kolik v dané lokalitě byty stojí. Má to svá úskalí. Někteří lidé budu čekat, až se cena dostane na úroveň, kterou si představují. To může trvat tak dlouho, že si mezitím vyberou jiný byt, který je v dané lokalitě správně cenově nastavený. Cenu tak určuje správný poměr mezi nabídkou a poptávkou.

Nabízíme nemovitost uz dlouho a stále nemůžeme najít kupce

Dům nabízí několik RK, ale ještě nikoho nepřivedly, kde je problém? Většina realitních agentů se snaží udělat maximum pro to, aby se nemovitost prodala. V první řadě se poraďte se svým realitním makléřem. Pokud vás jeho přístup a návrhy neuspokojí, obraťte se na nás. Pokud se déle jak tři měsíce nedaří najít žádného zájemce, který by si chtěl nemovitost prohlédnout, je někde chyba. Napište nám přesný postup, jaký jste zvolili při prodeji. Analyzujeme ho a navrhneme řešení.

Nenašli jste odpověď na to, co vás zajímá?

Kontaktujte nás


Home fotostyling

Špičkové profesionální fotografie zaujmou na první pohled zájemce o koupi nemovitosti. Vyčnívají vysoko nad konkurenčními nabídkami a vyvolávají zájem o koupi.

Home staging

Konkurence je strnulá a zájemci mají vysoká očekávání a široký výběr. Úspěšní makléři vědí, že klíčem k odlišení se od konkurence je profesionální Home Staging

Virtuální prohlídky

Eliminujete počet návštěvníků, kteří “ve skutečnosti hledají něco trochu jiného” a naopak pochopitelně rozšíříte skupinu reálných návštěvníků, kteří o nemovitost skutečně stojí.

Nový domov

Pomůžeme najít správnou nemovitost a upravit její vnitřek i okolí podle zásad feng shui. Navrhneme vám výmalbu, druh, barvu a rozmístění pokojů podle vašich potřeb.

Luboš Borovka
fotostyling

Profesionální fotograf s dlouholetými zkušenostmi v oblasti realit

Pavlína Glacnerová
home staging

Certifikovaný Stager se zahraničními zkušenostmi, úspěšná podnikatelka v oblasti Home Staging

Ivana Štědrá
zařízení nového domova

Vytvoření zdravého prostoru podle feng shui

Jiří Horák
virtuální prohlídky, video

Specialista na virtuální prohlídky v nejvyšší kvalitě, odborník IT a propagaci

adresa

Luboš Borovka
foto styling reality

Sokolská 35
12000 Praha

kontakty

tel.: 774582677
email: info@amameto.cz

Created 2015 www.vyroba-stranek.cz - Virtuální prohlídky - all4U agency s.r.o.